top of page

Podstawą każdej, dobrze funkcjonującej firmy jest odpowiednio dobrany i skonfigurowany sprzęt. Należy przy tym zadbać o to aby za niego niepotrzebnie nie przepłacić! Wdrażamy jednocześnie wiele usług ułatwiających pracę oraz szereg zabezpieczeń likwidujących ryzyko wycieku danych; posiadamy również doświadczenie w zakresie zabezpieczeń komputerów zgodnych z RODO.

Klient biznesowy

sprzet.jpg

Dobór sprzętu biurowego

Firma Micro-Tech pomaga dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb klienta - w zależności od profilu działalności klienta - takie jak  m.in.

  • komputery stacjonarne i laptopy

  • serwery

  • router i sprzęt sieciowy

  • drukarki i urządzenia wielofunkcyjne - leasing

Wybieramy tylko sprawdzone marki od sprawdzonych dostawców dzięki czemu minimalizujemy ryzyko awarii sprzętu.

Anchor dobór sprzętu

Komputery stacjonarne i laptopy

Dobór odpowiedniego sprzętu to ważna decyzja wpływająca na jakość  i komfort codziennej pracy. Ważnym czynnikiem jest to, do czego sprzęt będzie wykorzystywany: czy będzie to praca stacjonarna wymagająca dużych zasobów obliczeniowych? A może praca mobilna, w której konieczny jest dostęp do internetu z każdego miejsca i długa praca sprzętu na baterii? Może jedno i drugie? A może potrzebujesz stanowiska na 2 lub 3 monitory? Napisz do Nas - na wszystko znajdziemy rozwiązanie!

stanowisko.jpg
Anchor komputery
serwer.jpg

Serwer

Jeśli Twoja firma wykorzystuje w swoich aplikacjach bazę danych to niezbędnym do jej przechowywania jest odpowiedni serwer z szybkimi dyskami, zespołem kart sieciowych umożliwiających błyskawiczny dostęp do danych oraz konfiguracja automatycznie tworząca kopię bazy danych na dysku zewnętrznym - wszystko po to, aby zapewnić płynną i nieprzerwaną pracę Twoich pracowników.

Anchor Serwer

Router i sprzęt sieciowy

W zależności od wielkości Twojej firmy i profilu działalności będziesz potrzebował odpowiedniej infrastruktury sieciowej umożliwiającej swobodny przepływ danych między komputerami, serwerem, drukarkami i internetem. Dobór i konfiguracja odpowiedniego routera i sprzętu sieciowego to więc podstawa zapewniająca płynność i bezpieczeństwo działania a także możliwość podłączenia do firmy z dowolnego miejsca połączeniem VPN.

siec.jpg
Anchor Router
drukarka.jpg

Leasing drukarek

Otwierasz firmę, masz sporo wydatków i niekoniecznie chcesz od razu inwestować w nowy sprzęt? A może denerwują Cię niespodziewane koszty serwisu drukarek w firmie? Możemy to zmienić! Współpracujemy z firmą dzierżawiącą urządzenia drukujące bez żadnych opłat. Nie interesują Cię również koszty serwisu czy wymiany części - jedyne koszty jakie ponosisz to zakup tonerów do drukarki - które i tak regularnie kupujesz.

Anchor LeasingDrukarek

Opieka Informatyczna

W przypadku gdy Twoja firma coraz bardziej się rozrasta a Ty będziesz wdrażał kolejne rozwiązania informatyczne oraz rozbudowywał już istniejące - będziesz potrzebował regularnego nadzoru informatycznego. Współpracujemy z wieloma firmami, które stale nadzorujemy oraz udzielamy wsparcia - zarówno fizycznie w siedzibie firmy jak i zdalnie przez programy zdalnego dostępu - wszystko w zależności od potrzeb.

internet-3484137_640.jpg
Anchor usługi
rozwiazania.jpg

Wdrażanie rozwiązań IT

W zależności profilu działalności klienta oferujemy szereg rozwiązań usprawniających pracę oraz zwiększających bezpieczeństwo danych. Posiadamy doświadczenie w zakresie ochrony komputerów zgodnym z RODO. Poniżej kilka przykładów takich rozwiązań:

Dysk sieciowy

W Twojej firmie jest problem z przenoszeniem danych między komputerami? Używanie pendrive-ów czy wysyłanie danych w załączniku maila bywa męczące i mało bezpieczne. Proponujemy prosty mechanizm tzw. "dysku sieciowego" czyli przestrzeni dostępnej na każdym komputerze służącej do wymiany plików, np. dużej ilości dokumentów .pdf czy plików graficznych o dużym rozmiarze.  Rozwiązanie szybkie i  bezpieczne - dane nawet nie opuszczają siedziby Twojej firmy.

dysk.jpg
email.jpg

Własna nazwa domeny email

W czasach reklamy i marketingu nazwa firmowej skrzynki mailowej w domenie @gmail.com czy @wp.pl wygląda bardzo nieprofesjonalnie. W ramach współpracy z klientem dobieramy domenę mailową z nazwą firmy w treści (np. kontakt@emicrotech.pl). Możemy w ten sposób utworzyć każdemu z pracowników indywidualną dla niego skrzynkę mailową co w znacznym stopniu ułatwia i personalizuje kontakt z klientem - przykład: a.nowak@twojafirma.pl - czy nie wygląda to lepiej?

Zabezpieczanie stacji roboczych

Zabezpieczenie komputerów przed dostępem osób nieupoważnionych jest szczególnie ważne w firmach przetwarzających wrażliwe dane osobowe takie jak imiona, nazwiska, pesele czy adresy osób. Możemy skonfigurować sprzęt wymuszając na użytkowniku regularną zmianę hasła do komputera, złożoność tego hasła czy ustawić automatyczne wylogowanie po określonym czasie nieaktywności a przypadku komputerów mobilnych - zaszyfrować dysk uniemożliwiając jego odczytanie przez osoby nieuprawnione, np. po kradzieży sprzętu.

bezpieczenstwo.jpg
skanSieciowy.jpg

Skaner sieciowy

Jeśli w Twojej firmie skanuje się dużą ilość dokumentów to na pewno spotkałeś się z problemem ich zeskanowania na odpowiednim stanowisku, zapisaniu na dysku, przeniesieniu na pendrive i dopiero zapis na własnym komputerze - proces dość długi i męczący prawda? Zwłasza jeśli osoba zajmująca się skanowaniem dokumentów jest nieobecna lub zajęta czymś innym. 
Wystarczy zainstalować w firmie urządzenie wielofunkcyjne z funkcją skanowania do folderu sieciowego - skan po jednym kliknięciu trafia od razu na komputer osoby zainteresowanej pomijając kilka wyżej wymienionych kroków - genialne!

Wizytówki WWW

Na zlecenie klienta Tworzymy proste lecz treściwe statyczne strony internetowe (tzw. wizytówki internetowe) oraz zakładamy i prowadzimy konto Google Twoja Firma - wszystko po to, aby pomóc dotrzeć do Ciebie Twoim potencjalnym klientom. Więcej o stronach www TUTAJ.

www.jpg
bottom of page